Home / Jak používat bazar?

KDYŽ CHCETE POUŽÍVAT NAJDI BAREFOOT

 1. REGISTRACE ZDARMAPokud chcete používat Najdi barefoot k nákupu či prodeji barefootových bot, je nutné se zaregistrovat.

 2. PRAVIDLA BAZARU - Registrací se stáváte uživatelem serveru Najdi barefoot a stávají se pro Vás závazné obchodní podmínky i pravidla bazaru.  Seznamte se s podmínkami užívání bazaru, jejich porušení může být důvodem pro smazání nevhodného inzerátu nebo vyloučení uživatele z bazaru. 

 3. OSOBNÍ PROFIL - Každý registrovaný uživatel má svůj osobní profil. Osobní profil je váš klíčový rozcestník pro důležitá nastavení jako je doprava a platby, ale také zde najdete přehledy svých prodejních i oblíbených inzerátů, které vás zaujaly nebo seznam uložených vyhledávání bot, podle kterých rozesíláme emailem avízo o nově vložených inzerátech. 

 4. AUTOMATIZACE - Snažíme se ušetřit váš čas při prodeji i hledání a nákupu bot. Proces vložení inzerátu, výběr obuvi dle potřebných kritérií, nákup a prodej jsou maximálně automatizovány. Dbejte proto na pečlivé vyplnění registrace a všech přehledů, které Vám osobní profil nabízí. Pak bude bazar fungovat ve Váš prospěch na maximum. 

 5. NÁKUP, PRODEJ -  NÁKUP A PRODEJ BOT JSOU PRO SOUKROMÉ UŽIVATELE ZDARMA. Nabízíme unikátní služby vyhledávání a avizování nových inzerátů a další nadstandartní služby, které v jiných bazarech nenajdete, a které vám zpříjemní a urychlí vaše obchody. 

 

VYHLEDÁVÁNÍ

K vyhledávání bot na Najdi barefoot slouží propracovaný systém filtrů. 

 1. Vstupte do bazaru. Po levé straně je sloupec s předem definovanými filtry pro specifikaci hledání. Zvolte požadované hodnoty a klikněte na "POUŽÍT".  Zobrazí se vám pouze inzeráty, které odpovídají vašim požadavkům. 

 2. Inzerát, který vás zaujme si můžete označit a uložit na svém profilu jako "OBLÍBENÝ". Můžete tak mít rychlý přehled o jeho dostupnosti, změnách atd. bez opakovaného zdlouhavého vyhledávání.

 3. Pokud si uložíte parametry hledání na svůj profil, nemusíte již příště nic složitě zadávat. Pouze vyberete ze "svých uložených hledání" a okamžitě vidíte aktuální nabídku. Navíc služba "AUTOMATICKÉHO HLEDÁNÍ S AVÍZEM na email" vyhledává inzeráty, které odpovídají vašim požadavkům a jakmile se objeví nové inzeráty s danými parametry, přijde Vám na email upozornění. O nových inzerátech se tak dozvíte mezi prvními a zvýšíte svou šanci na nákup toho, co hledáte. 

 

PRODEJ A NÁKUP

 1. ZAREGISTRUJTE SE  - Zaregistrujte se a pečlivě vyplňte všechny potřebné kontaktní údaje.
   
 2. DOPRAVA A PLATBY - Ve svém profilu vyplňte možnosti dopravy a platbyPokud u některého dopravce lze cenově rozlišit malý a velký balíček, uveďte každou variantu samostatně. Většina dalších prodejních procesů je již automatizovaná, proto je třeba tyto údaje vyplnit správně. Nejběžnější formy dopravy jsou Česká pošta, Zásilkovna, PPL, Geis.... nezapomeňte uvést cenu u každé nabízené varianty dopravy ) Formy platby jsou - hotovost, platba předem na účet nebo dobírka ( platba v hotovosti a na účet nebývá zpoplatněna - uvádějte tedy cenu 0Kč, výše dobírky se u různých dopravců liší. Zjistěte si tedy a pokud nabízíte i platbu dobírkou uveďte případně dobírka u České pošty ve výši XX Kč, dobírka u PPL XY Kč). Ceny za dopravu a platbu se při odeslání objednávky automaticky přičtou k ceně za zboží. V případě potřeby změny ceny za dopravu má prodejce možnost upravit při potvrzení objednávky. Zde najdete videonávod, jak zadat dopravu a platby. 
    
 3. VLOŽTE INZERÁT - Vstupte do svého profilu a nebo do hlavního katalogu a klikněte na tlačítko "PŘIDAT INZERÁT"
   
 4. VYPLŇTE FILTRY - Pomocí předdefinovaných filtrů specifikujte nabízené boty. Na základě těchto údajů rozesíláme nakupujícím informace o inzerátech, které odpovídají jejich požadavkům v automatickém vyhledávání. Právě tyto vyplněné údaje maximalizují šanci na rychlý prodej vašich bot. 
 5. POPIŠTE OBUV - K inzerátu doplňte název, cenu a doplňte stručný popis - nezapomeňte uvést  přesnou naměřenou délku, šířku, případně jiné důležité informace a vložit reálné foto. V případě, že jsou boty stále v záruce, uveďte, prosím, kdy byly koupeny nebo do kdy je záruka platná.  Při popisu buďte, prosím, pečliví - ušetříte tím spoustu času sobě i nakupujícím a urychlíte tak prodej.

 6. ULOŽTE INZERÁT - Pokud inzerát obsahuje vše, co je potřeba, dejte "ULOŽIT"

 7. AVÍZO ZÁJEMCŮM. Inzerát se zobrazí jako nově vložený v katalogu nabízených bot a zároveň bude emailem rozeslána informace o jeho vložení všem zájemcům, kterí si ve svém hledání nastavili odpovídající kritéria. 
   

 • PRODEJ BOT: 
 1. V případě, že má někdo zájem o Vámi nabízené boty a klikne na tlačítko "KOUPIT", systém Vám automaticky odešle informační email s objednávkou. Po přijetí objednávky upřesněte informace o způsobu dodání a platbě. Pokud u vás nakupující vybere více párů bot,  můžete upravit výši poštovného, případně i celkovou cenu za boty, pokud třeba nabízíte slevu při nákupu více kusů. Potvrzením objednávky dojde k automatickému odeslání podkladů k platbě nakupujícímu.

 2. V případě osobního předání si po potvrzení objednávky domluvíte místo, čas a platbu s nakupujícím sami. 

 3. Přijetím objednávky se u inzerátu objeví štítek "REZERVACE" a nikdo jiný si je v tuto chvíli nemůže objednat. Stále ale zůstávají ve vašem přehledu inzerátů v sekci "REZERVACE". Pokud k prodeji nakonec nedojde, můžete inzerát obnovit a boty znovu nabídnout k prodeji. Po odeslání nebo předání prodávaných bot, prosím ukončete prodejní proces tlačítkem "VYŘÍDIT OBJEDNÁVKU". Tím bude váš inzerát přesunut do skupiny prodaných a stažen z prodejní nabídky. Zároveň se Vám uvolní místo na nový prodejní inzerát. 

 4. Pokud do 7 dnů nebude uhrazena platba za zboží a nedomluvili jste se s kupujícím jinak, máte právo od prodeje odstoupit a boty opět nabídnou k prodeji. 
   

 • NÁKUP BOT: 

Pokud chcete koupit boty, stačí v detailu inzerátu kliknout na tlačítko "KOUPIT" a vybrat způsob doručení a platy z nabízených prodejcem.

 1. Prodejci bude odeslána vaše objednávka a jakmile ji přijme a potvrdí, přijde vám email s podklady k platbě. 

 2. Platbu za objednané boty uhraďte do 3 pracovních dnů. Pokud nebude platba prodevena nejdéle do 7 pracovních dnů, má prodejce právo obchod zrušit a zboží nabídnout opět k prodeji. Pokud jste se domluvili s prodejcem na jiném způsobu či termínu platby, dodržte sjednané podmínky. 

 
    Copyright ©2019 René Kolb